haber

Başkanımız Destek Markette İncelemelerde Bulundu

26.01.2024

Belediyemiz ve Temel İhtiyaçlar Derneği (TİDER) işbirliğiyle kurulan ve ayda ortalama 1500 ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayan Destek Markette incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, yetkililerden süreç hakkında bilgi aldı.

Belediyemiz ve Temel İhtiyaçlar Derneği işbirliği ile 2023 yılında kurulan ve Belediyemiz tarafından tespit edilen TOGEM’e kayıtlı maddi durumu iyi olmayan aileler için Yeni Sanayi Mahallesinde kurulan Destek Markette ayda ortalama 1500 ailenin gıda ve hijyen gibi temel ihtiyaçları karşılanıyor.

Maddi durumu iyi olmayan ailelerin faydalandığı Destek Markette ki ürünler özellikle yerel esnaftan alınarak şehrin ekonomisine de katkı sağlamak açısından büyük önem taşıyor.

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Destek Marketi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yaptığı incelemeler esnasında yetkililerden süreç ve işleyiş hakkında bilgi aldı.

Markette ki işleyişi yerinde inceleyen Başkan Kılınç, sonrasında yaptığı açıklamada, “Yeni Sanayi Mahallesinde Temel İhtiyaçlar Derneği ve belediyemiz işbirliği ile organize ettiğimiz Destek Markette ihtiyacı olan Togeme kayıtlı 1500 ailemizin temel ihtiyaçları karşılanıyor. Gıda ve hijyen gibi temel ihtiyaçları kapsayan ürünlerimiz özellikle yerel esnaflarımızdan temin ediliyor. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” sözlerini dile getirdi.