haber

Belediye Ekiplerimiz Şehir Genelinde Tadilat Çalışmalarına Devam Ediyor

16.02.2024

Şehir genelinde 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ve zamanla oluşan tahribatların etkisiyle zarar gören noktalarda Belediyemiz’e bağlı müdürlükler tarafından tadilat çalışmaları devam ediyor.

Belediyemiz’e bağlı ekiplerimiz tarafından zamanla oluşan yıpranmalardan ve 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinden kaynaklı tahribatların tamamen ortadan kaldırılması adına çalışmalar sürdürülüyor.

Yoğun çalışma temposu içerisinde aralıksız çalışan ekiplerimiz, freze, asfalt, yama, peyzaj, yeşillendirme, kaldırım düzenleme ve yenileme çalışmalarını şehrin dört bir yanında gerçekleştiriyor.

Adıyaman’ın eski günlerine bir an önce dönebilmesi adına büyük çaba sarf eden Belediyemiz, ilgili müdürlüklerimiz ile birlikte yoğun bir şekilde çalışıyor.

Yaptığı çalışmalarda önceliği yaya ve araç trafiğine veren Belediyemiz, yıpranan yollarda freze sonrası asfaltlama ve yama çalışmaları yaparken diğer yandan yaya güvenliği için kaldırımlarda düzenleme ve yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Görev yaptığı dönem boyunca yaşanılan büyük felaketlerle başa çıkmak adına görevini hakkıyla yerine getiren ve Adıyaman’a sevdalı olduğunu dile getiren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç yaptığı açıklamada, “Adıyaman Belediye başkanı olmadan önce de olduktan sonra da Adıyaman benim için bir sevdaydı ve bu sevdam için gece gündüz demeden çalışmaya gayret gösterdim. 6 Şubat’ta yaşadığımız asrın felaketi, Adıyaman’ımız için çok büyük yıkımlara ve tahribatlara sebep oldu. Bu tahribatları ortadan kaldırmak adına tüm müdürlüklerimizle iş birliği içerisinde aralıksız şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Adıyaman’ımızın en kısa sürede ayağa kalkması ve eski güzel günlerine dönmesi tek temennimizdir.” ifadelerine yer verdi.