haber

Belediyemiz Çalışmalarına Aralıksız Şekilde Devam Ediyor

14.11.2023

Kentin farklı noktalarında tam mesai yaparak çalışmalarını sürdüren belediyemiz, Karaali Köprüsünde asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Şehri yeniden ayağa kaldırabilmek adına gece gündüz demeden çalışmalarını yürüten belediyemiz, Karaali Köprüsünde freze çalışması sonrası asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Tahribat oluşmuş yollarda freze ve asfaltlama çalışmalarını yürüten belediyemiz, oluşan tahribatları ortadan kaldırmak için yoğun bir mesai içerisinde çalışıyor.

Şehrin önemli ulaşım ağlarından olan Karaali köprüsünde oluşan tahribattan dolayı ekiplerimiz, freze çalışması yaparak yolun yükselmesini ve eğim kazanmasının önüne geçerek asfaltlama çalışmasını sürdürüyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi aktaran Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, “Şehir genelinde aralıksız şekilde hummalı bir çalışma sürdürüyoruz. Daha öncelerinde freze makinamız olmadığı için eski asfaltın üzerine tekrar asfalt döküyorduk ancak belediyemiz, geniş bir filo ağına sahip olabilmek için çok çaba sarf etti ve bugün freze aracına sahibiz. Freze aracı asfalt üstüne asfalt dökerek değil de eski asfaltın yerden kazınıp geri dönüşüme gönderilmesini sağlıyor ve zemin seviyesinin düşerek yeni dökülecek asfaltın eğimsiz ve normal seviyede olmasını sağlıyor. Bu kapsamda sürücülere daha rahat bir sürüş imkânı sağlıyor. Kent merkezinde tahrip olan tüm yolları en kısa sürede eski haline döndürmeyi hedefliyoruz.” ifadelerinde bulundular.