haber

Belediyemiz İsrail Boykotunu Genişletiyor

13.11.2023

BELEDİYEMİZ TROY’A GEÇİYOR

İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliama tepki göstermek amacıyla belediyemize ait sosyal tesislerde İsrail ürünlerini satmama kararı alan Adıyaman Belediyesi şimdi de İsrail’i destekleyen finansal sistemi boykot ederek yerli ve milli ödeme yöntemi olan TROY karta geçme kararı aldı.

İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlara ilk günden itibaren tepki gösteren Adıyaman Belediyesi, İsrail’i destekleyen kurum ve kuruluşlara karşı boykot çalışmalarının kapsamını genişletiyor.

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ın talimatlarıyla ilk olarak belediyemizin sosyal tesislerinde İsrail menşeili ürünlerin satışını durduran Adıyaman Belediyesi, yaptığı boykotlara bir yenisi daha ekledi. Belediyenin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, İsrail’i destekleyen finansal sistemi boykot edilerek yerli ve milli ödeme yöntemi olan TROY karta geçme kararı aldıkları belirtildi.

Alınan bu karar üzerine Belediyesi çalışanları, maaş kartlarını TROY karta geçirmek için anlaşmalı bankaya başvuruda bulunabilecekler.